1968
NAJLEPSZA REŻYSERIA
NOMINACJE
Planeta Małp – Franklin J. Schaffner
Bullit – Peter Yates
Palacz zwłok – Juraj Herz
Hańba – Ingmar Bergman
Zabawna dziewczyna – William Wyler
Żywe tarcze – Peter Bogdanovich
Kobieta kot – Kaneto Shindo
Dziecko Rosemary – Roman Polański
2001: Odyseja kosmiczna – Stanley Kubrick
Pewnego razu na Dzikim Zachodzie – Sergio Leone
ZWYCIĘZCA
Pewnego razu na Dzikim Zachodzie – Sergio Leone
NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA
NOMINACJE
Charly – Claire Bloom
Zabawna dziewczyna – Kay Medford
Dziecko Rosemary – Ruth Gordon
Twisted Nerve – Billie Whitelaw
Serce to samotny myśliwy – Sondra Locke
Teoremat – Silvia Magnani
Godzina wilka – Liv Ullman
Twarze – Lynn Carlin
Twarze – Gena Rowlands
Skradzione pocałunki – Delphine Seyrig
ZWYCIĘZCA
Dziecko Rosemary – Ruth Gordon
NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY
NOMINACJE
Narzeczona diabła – Christopher Lee
Bardziej martwy niż żywy – Vincent Price
Planeta Małp – Roddy Macdowall
Żywe tarcze – Boris Karloff
Pewnego razu na Dzikim Zachodzie – Jason Robards
Pewnego razu na Dzikim Zachodzie – Henry Fonda
Dziecko Rosemary – John Cassavetes
Twisted Nerve – Hywell Bennet
Serce to samotny myśliwy – Stacy Keach
Oliver! – Ron Moody
ZWYCIĘZCA
Pewnego razu na Dzikim Zachodzie – Henry Fonda
NAJLEPSZA AKTORKA PIERWSZOPLANOWA
NOMINACJE
Barbarella – Jane FondaHańba – Liv Ullman
Zabawna dziewczyna – Barbra Streisand
Kobieta kot – Kiwako Taichi
Pewnego razu na Dzikim Zachodzie – Claudia Cardinale
Dziecko Rosemary – Mia Farrow
Gwiazda! – Julie Andrews
Romeo i Julia – Olivia Hussey
Lew w zimie – Katharine Hepburn
ZWYCIĘZCA
Dziecko Rosemary – Mia Farrow
NAJLEPSZY AKTOR PIERWSZOPLANOWY
NOMINACJE
Lew w zimie – Peter O’Toole
Planeta Małp – Charlton Heston
Charly – Cliff Robertson
Twarze – John Marley
Hańba – Max von Sydow
Pewnego razu na Dzikim Zachodzie – Charles Bronson
Jeżeli… – Malcolm McDowell
Bullit – Steve McQueen
Serce to samotny myśliwy – Alan Arkin
Palacz zwłok – Rudolf Hrusinsky
ZWYCIĘZCA
Planeta Małp – Charlton Heston
NAJLEPSZY FILM
NOMINACJE
Planeta Małp
Palacz zwłok
Bullit
Hańba
Zabawna dziewczyna
Żywe tarcze
Kobieta kot
Dziecko Rosemary
2001: Odyseja kosmiczna
Pewnego razu na Dzikim Zachodzie
ZWYCIĘZCA
Pewnego razu na Dzikim Zachodzie
–
1969
NAJLEPSZA REŻYSERIA
NOMINACJE
Z – Costa Gavras
Mężczyzna, który mi się podoba – Claude Lelouch
Swobodny jeździec – Dennis Hopper
Butch Cassidy i Sundance Kid – George Roy Hill
Anna tysiąca dni – Charles Jarrott
Nocny kowboj – John Schlesinger
Kes – Ken Loach
Bierz forsę i w nogi – Woody Allen
Młot na czarownice – Otakar Vavra
Czyż nie dobija się koni? – Sydney Pollack
ZWYCIĘZCA
Nocny kowboj – John Schlesinger
NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA
NOMINACJE
Nocny kowboj – Sylvia Miles
Nocny kowboj – Brenda Vaccaro
Bierz forsę i w nogi – Janet Margolin
Ślepa bestia – Noriko Sengoku
Kwiat kaktusa – Goldie Hawn
Kwiat kaktusa – Ingrid Bergman
Czyż nie dobija się koni? – Susannah York
Bob i Carol i Ted i Alice – Dyan Cannon
Basen – Romy Scheider
Pełnia życia panny Brodie – Pamela Franklin
ZWYCIĘZCA
Pełnia życia panny Brodie – Pamela Franklin
NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY
NOMINACJE
Kłopoty z dziewczynami – Vincent Price
Swobodny jeździec – Jack Nicholson
Anna tysiąca dni – Anthony Quale
Kes – Colin Welland
Czyż nie dobija się koni? – Gig Young
Bob i Carol i Ted i Alice – Elliott Gould
Młot na czarownice – Vladimir Smeral
Zmierzch bogów – Helmut Berger
Z – Yves Montand
Z – Jean-Loius Trintignant
ZWYCIĘZCA
Z – Yves Montand
NAJLEPSZA AKTORKA PIERWSZOPLANOWA
NOMINACJE
Słodka Charity – Shirley MacLainePełnia życia panny Brodie – Maggie Smith
Namiętności – Liv Ullmann
Anna tysiąca dni – Geneviece Bujold
Ślepa bestia – Mako Midori
Czyż nie dobija się koni? – Jane Fonda
Bob i Carol i Ted i Alice – Natalie Wood
Zakochane kobiety – Glenda Jackson
Układ – Faye Dunaway
Prawdziwe męstwo – Kim Darby
ZWYCIĘZCA
Czyż nie dobija się koni? – Jane Fonda
NAJLEPSZY AKTOR PIERWSZOPLANOWY
NOMINACJE
Prawdziwe męstwo – John Wayne
Młot na czarownice – Elo Romancik
Namiętności – Max von Sydow
Butch Cassidy i Sundance Kid – Paul Newman
Butch Cassidy i Sundance Kid – Robert Redford
Anna tysiąca dni – Richard Burton
Nocny kowboj – Dustin Hoffman
Nocny kowboj – Jon Voight
Bierz forsę i w nogi – Woody Allen
Układ – Kirk Douglas
ZWYCIĘZCA
Nocny kowboj – Dustin Hoffman
NAJLEPSZY FILM
NOMINACJE
Swobodny jeździec
Butch Cassidy i Sundance Kid
Anna tysiąca dni
Nocny kowboj
Kes
Bierz forsę i w nogi
Ślepa bestia
Czyż nie dobija się koni?
Młot na czarownice
Z
ZWYCIĘZCA
Młot na czarownice